CZY WARTO ODEBRAĆ MIESZKANIE W STANIE DEWELOPERSKIM?

Współcześnie gorącym i chwytliwym tematem są nieruchomości. Wielu młodych ludzi rozpoczyna na dobre swoje dorosłe życie od kupienia własnego mieszkania. Jest niezwykle poważna decyzja, jedna z najważniejszych w życiu. Popularną opcją jest wówczas odbiór w stanie deweloperskim, aczkolwiek czy tak, jak jest to popularne, jest również opłacalne? Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, pomocna może okazać się wizja wykończenia mieszkania „pod klucz”.

Wykończenie „pod klucz” – co to?

Nie istnieje jedna, jasno sprecyzowana definicja pojęcia wykończenia mieszkania „pod klucz”, jednakże ogólnie przyjmuje się, że za tym sformułowaniem kryje się drobiazgowe wykończenie, takie, które umożliwi niemalże natychmiastowe wprowadzenie się do mieszkania. Istotnym elementem jest też to, że nie ma konieczności przeprowadzenia żadnego gruntownego remontu, ponieważ urządzone zostały już podłogi, ściany albo nawet cała łazienka.

Zaoszczędź sobie zmartwień

Zasadniczą zaletą wykończenia mieszkania „pod klucz” jest to, że nie trzeba się martwić o wykończenie „od podstaw”. Decydując się na wybór tej opcji, można śmiało oczekiwać, że jedyne co pozostanie jeszcze do zrobienia, to zadbanie o wystrój. Czasem nawet zdarza się tak, że mieszkanie będzie można odebrać już umeblowane. Zależy to od naszej indywidualnej umowy. W najlepszym wypadku jednak jedyne, co pozostaje, to wprowadzić się, rozpakować i z uśmiechem na twarzy cieszyć własnym kątem. Wynika więc z tego, że możemy zaoszczędzić naprawdę dużą ilość czasu, co dla wielu jest bardzo ważne.

Kolejnym walorem jest to, że nie musimy martwić się, że zostaniemy zostawieni z tym problemem, ponieważ to zadaniem dewelopera jest, aby wszystko zostało ukończone w terminie. My nie musimy tego pilnować, także odchodzi nam kolejny nieprzyjemny obowiązek.

Wielokrotnie chcąc kupić mieszkanie, nie jesteśmy niestety w stanie pokryć wszystkich kosztów z własnej kieszeni. Konieczne okazuje się zaciągnięcie kredytu. W tym momencie jako inny niewątpliwy plus należy wskazać, że w sytuacji, gdy nasze mieszkanie będzie wykańczane „pod klucz”, mamy możliwość wzięcia jednego kredytu hipotecznego zarówno na samo kupno, jak i na wykończenie mieszkania.

Jeśli zależy nam, by nasze cztery kąty były wyjątkowe, możemy skonsultować się z wykonawcą co do indywidualnej i spersonalizowanej oferty. Wówczas bardzo prawdopodobny staje się fakt, że mieszkanie będzie unikalne i wykończone w sposób, jakiego pozazdroszczą nam znajomi. Lokal będzie wówczas nie tylko praktyczny i funkcjonalny, ale także szykowny i gustowny, spełniając jednocześnie wszystkie nasze oczekiwania.

Podsumowanie

Odebranie mieszkania w stanie deweloperskim z pozoru może wydawać się dobrą opcją, jednak kiedy przyjrzymy się temu bliżej, zdajemy sobie sprawę, że nie jest to wcale pozbawione wad. Staniemy przed koniecznością wykończenia wszystkiego od podstaw. To na naszej głowie będzie dopilnowanie wszystkich szczegółów, umów, terminów. Dodatkowo stracimy dużo czasu, a przy okazji organizowaniu wszystkiego także i sporo nerwów. Korzystną alternatywą jest wówczas wykończenie mieszkania „pod klucz” dzięki takim firmom jak BB Construction. Nie tylko zyskamy w ten sposób na czasie, ale też nie będziemy obarczeni wieloma przykrymi obowiązkami, a na koniec jedyne, co nam pozostanie, to wprowadzić się i odetchnąć z ulgą.