Fotele bujane – wypoczynek w nowoczesnym wydaniu

Fotel bujany jest jednym z mebli, które na pewien czas zniknęły z nowoczesnych aranżacji wnętrz. Tradycyjny, wiklinowy fotel tego typu kojarzył się raczej z wystrojem z minionej epoki, i trudno było go sobie wyobrazić w inspirowanej współczesnymi trendami przestrzeni. Jednak okazuje się, że konsumenci nie są skłonni, by zrezygnować z niezwykłego poziomu relaksu, jaki zapewnić może fotel bujany. Dlatego właśnie wielu producentów zdecydowało się, by nadać temu ponadczasowemu meblowi nuty nowoczesności.

Fotele bujane – jak wyglądają obecnie?

Potencjał, jaki stwarza design fotela bujanego, to doskonałe pole do popisu dla projektantów, a modele, jakie możemy obejrzeć na strona czasopism wnętrzarskich, w pełni potwierdzają tę tezę. Oryginalne fotele bujane, jakie będą na miejscu szczególnie w awangardowych przestrzeniach, oparte są na dwóch biegunach lub pojedynczej, giętkiej podstawie. Wyjątkowo interesującą propozycję stanowią także fotele wiszące, wyposażone w duży, otwarty na jedną stronę kosz. Choć ich zasada działania jest nieco inna, również pozwalają na uzyskanie efektu kołysania.

Nie znaczy to oczywiście, że klasyczne fotele bujane z wikliny zupełnie zniknęły z rynku. Wręcz przeciwnie – wydaje się, że właśnie przeżywają renesans popularności, jednak ich użytkownicy czynią je elementem zaskakujących, współczesnych aranżacji. Nie spotkamy już raczej tego rodzaju fotela w otoczeniu boazerii i sztucznych roślin rodem z lat 90-tych. Obecnie królują one w minimalistycznych, pełnych światła wnętrzach, a ciepły kolor wikliny doskonale kontrastuje z metalowymi detalami mebli czy dywanami w szerokie, czarno-białe pasy.

Fotel bujany – jak go wybrać i wkomponować we wnętrze?

Przed zakupem fotela tego typu należy wybrać starannie miejsce w pokoju, gdzie zostanie ustawiony nowy mebel. Jest to istotne przede wszystkim dlatego, że w odróżnieniu od stabilnych foteli wypoczynkowych, fotele bujane potrzebują wokół siebie większej ilości przestrzeni, która uwzględni także ich kąt wychylenia. Jeśli w naszym mieszkaniu nie pozostało zbyt wiele metrażu do zagospodarowania, ciekawą alternatywą mogą być na przykład fotele biurowe, posiadające funkcję płynnego kołysania.

W jaki sposób zaaranżować fotel bujany w niewielkiej, pozbawionej nadmiaru przedmiotów przestrzeni, by jej nie przytłoczył? Czy minimalistyczna kawalerka, w której prócz łóżka, szafy czy lodówki znajduje się tylko wąski barek i hokery, to miejsce, gdzie powinien się znaleźć fotel bujany? To najzupełniej wykonalne zadanie, pod warunkiem, że wybrany przez nas fotel posiada maksymalnie lekką wizualnie formę. Sprawdzą się tu wszelkie ażury, plecione siatki, a także cienkie, metalowe nogi podstawy.

Szukasz nowoczesnego fotela bujanego? Zobacz https://multiglob.pl/product-pol-399-Fotel-bujany-z-podnozkiem-Oscar-szaro-bialy.html