Wykończenie mieszkania pod klucz we współpracy z projektantem – kiedy warto, a kiedy nie

Kupno nowego mieszkania to jeden z ważniejszych momentów w życiu każdego z nas. Odbierając mieszkanie w stanie deweloperskim, przed nowym właścicielem lokum jeszcze jeden, bardzo istotny etap prac – wykończenie wnętrz. Przeczytaj, kiedy warto podjąć współpracę z projektantem w celu wykończenia mieszkania pod klucz.

Mieszkanie pod klucz – czym jest?

Jedynie 15% mieszkań w Polsce sprzedawanych jest w standardzie „pod klucz”. Zdecydowana większość to wciąż mieszkania przekazywane wstanie deweloperskim, wymagającym przeprowadzenia dalszych prac remontowych. Czym jest wykończenie mieszkania „pod klucz”? To wszelkie prace związane z malowaniem oraz tapetowaniem ścian, układaniem parkietu, montażem stolarki drzwiowej wewnętrznej oraz układaniem glazury w łazience oraz w kuchni. Wykończenie mieszkania „pod klucz” daje możliwość wprowadzenia mebli oraz rzeczy osobistych, a także bezzwłoczne zamieszkanie.

Kiedy opłaca się zaangażować studio projektowo-wykonawcze?

Studio projektowo-wykonawcze zajmuje się kompleksowym wykończeniem mieszkania. Projektanci, pracujący w firmie zajmują się tworzeniem projektów aranżacji wnętrz oraz ustaleniem frontu robót. Firmy takie dysponują całym szeregiem różnorodnych specjalistów, którzy zajmują się kompleksowym wykańczaniem wnętrz. Kiedy warto zaangażować do pomocy studio projektowo-wykonawcze? Jeśli zależy Wam na stworzeniu wyjątkowego miejsca, które odzwierciedlać będzie Wasze potrzeby oraz zamiłowania, zdecydowanie warto zatrudnić do pomocy profesjonalną ekipę. Pomogą oni stworzyć projekt wnętrza na miarę wszystkich potrzeb oraz oczekiwań klienta. Zlecając wykonanie projektu aranżacji wnętrz profesjonalistom, klient może liczyć na wnętrze w pełni dostosowane do swoich oczekiwań oraz będące w pełni dopracowane i zindywidualizowane.

Wykończenia wnętrz – kiedy warto wykonać je samemu?

Wykończenie wnętrz na własną rękę jest stanowczo tańszym rozwiązaniem niż angażowanie do pomocy profesjonalnego biura projektowo-wykonawczego. Wynika to z braku konieczności opłacania pracy studia. Warto pamiętać jednak, że biura projektowo-wykonawcze współpracują często ze sklepami budowlanymi, otrzymując od nich atrakcyjne rabaty na zakup materiałów budowlanych. W przypadku klientów indywidualnych, ceny w marketach budowlanych nie będą podlegały żadnym rabatom. Negocjacje z ekipami budowlanymi również będą leżały w gestii inwestora. Przed podjęciem decyzji o angażowaniu do pomocy biura projektowo-wykończeniowego warto wziąć pod uwagę wymienione korzyści oraz wady i dostosować decyzję do własnych możliwości finansowych.